Sport

Erden Timur’dan Alexis Sanchez ve Victor Nelsson açıklaması

Written by y3pig

Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, Sevilla’nın kadrosuna katmak istediği Victor Nelsson‘un takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Alexis Sanchez içinse görüşmelerin devam ettiğini belirten Timur, “Alexis Sanchez transferi için birkaç yemek daha yememiz gerekiyor. Ancak listede başka isimler de var.” dedi.

 Erden Timur, sarı-kırmızılı takımın sabah gerçekleştirdiği antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

Dries Mertens ve Lucas Torreira için başka takımlardan teklif olmasına rağmen iki oyuncunun da Galatasaray’ı tercih ettiğini belirten Erden Timur, “Arda çok büyük bir Galatasaraylı. Her zaman destek olmaya çalışıyor. Transfer sürecinde 4-5 defa telefonla görüştük. Mertens, 6 gün bizden haber bekledi. Juventus’tan 5 milyonluk teklif vardı. Onun dışında birçok teklif vardı Mertens’e ve Torreira’ya. 20-25 gün uğraşıyoruz oyuncuları ikna etmek için. Bütçemizin sınırını kesinlikle geçmiyoruz. 2 transferle birlikte gidecekleri hesaba katmadan geçen yılın bütçesiyle aynı seviyedeyiz. Birçok ikna yöntemiyle gitmezseniz ancak parayla ikna edebilirsiniz. Arsenal 18 milyon Euro istemişti Torreira için. Biz giderken Mertens ikna olmuştu.” dedi.

“Süreç devam ediyor”

Galatasaray’ın gündemindeki isimlerden birisi olan Alexis Sanchez’le görüşmelerin devam ettiğini belirten Erden Timur şunları söyledi:

“Alexis Sanchez transferi için birkaç yemek daha yememiz gerekiyor. Ancak listede başka isimler de var. Birçok oyuncuyla görüşüyoruz. Bir pozisyon için bazen 6-7 oyuncuyla görüşüyoruz. Çok değerli bir oyuncu. Hepsiyle ilgili süreç devam ediyor.”

“Nelsson gitmek istediğini söyledi”

Sevilla’nın kadrosuna katmak istediği Victor Nelsson ile ilgili ise Erden Timur, “Nelsson’la ilgili teklifler var. Biz kalmasını istiyoruz. Giderse alternatiflerimiz hazır. Benimle görüştü dün. Gitmek istediğini ve hayalleri olduğunu söyledi. Sezon öncesi kampında benim misyonum sizin hayalleriniz gerçekleştirmek dedim.  Nelsson’a da şunu söyledim, bizim de senin de hayallerin var. Çok önemli bir oyuncu olduğunu söyledim. Planlarımız hazır.” açıklamasında bulundu

Orta vadede Avrupa’da tekrar şampiyonluk kazanmak istediklerini belirten Erden Timur, “Yeniden Avrupa şampiyonu olacağız. Bizim orta vadede hedefimiz bu. Başka yolu da yok. Hedefimiz tekrar Avrupa kupası kazanmak. Biz oyunculara yeniden şampiyon olacağız diyoruz.” dedi.

 

About the author

y3pig

Leave a Comment