Sport

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus ve futbolcumuz Filip Novak, Slovacko maçı öncesi açıklamalarda bulundu

Written by y3pig

10 Ağustos 2022 Çarşamba 20:14

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus ile futbolcumuz Filip Novak, yarın akşam deplasmanda Slovacko ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu rövanş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Futbolcumuz Filip Novak: Umarım yarın başarılı bir sonuç alır ve bir sonraki maça odaklanırız

Basın toplantısında ilk olarak söz alan oyuncumuz Filip Novak, “Öncelikle evimde olmak çok güzel. Bu elemeyi geçmemiz gerekiyor. Umarım yarın başarılı bir sonuç alır ve bir sonraki maça odaklanırız. Zlin’de futbola başladım. Slovacko-Zlin arasında oynanan maçlar derbi oluyor ve ben her zaman Zlin’i tutuyorum. Yarın da takımıma yardım edebilmek için elimden geleni yapacağım. Rekabetin oyunculardan açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü herkes, her gün elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda oluyor. Ben kendimi sol bek pozisyonunda oynayabiliyor olarak görüyorum ama hocamız beni nerede isterse orada oynamaya hazırım. Elimden gelenin her zaman en iyisini yaparım.” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus: İlk maçta elde ettiğimiz sonucu koruyup, bir sonraki elemelere geçmek istiyoruz

Portekizli çalıştırıcı ise önce karşılaşmayı değerlendirdi, ardından soruları yanıtladı. Teknik Direktörümüzün açıklamalarından derlediklerimiz şöyle:

“Yarın Avrupa Ligi elemesindeki ikinci maçımızı oynayacağız. İlk maçta evimizde iyi bir sonuç elde etmiştik. Bu sonucu koruyup, bir sonraki elemelere geçmek istiyoruz. Ligde son oynadığımız maçın üzerinden az saatler geçti. Hangi oyuncuların iyi, hangi oyuncuların çok iyi toparlanmadığını belirledikten sonra yarın ki maç için kararlarımızı alacağız.  

Yoğun bir maç takviminin içindeyiz. Pazartesi günü lig maçını oynadık. Fizyolojik olarak oyuncuların kendini toparlayabilmesi için üzerinden 72 saat geçmesi gerekiyor. Dolayısıyla yarın kadroda bazı değişiklikler ve rotasyon yapmamız normal. Daha taze kan diye sunabileceğimiz oyuncuları sahaya süreceğiz. Elimizde çok fazla opsiyon var. Arda konusunda, her zaman takım için en iyi olduğunu düşündüğüm kararı vereceğim.

Futbolda hiçbir zaman bu tarz konularda tam bir zaman belirtemezsiniz. Futbolda kesinlik yoktur. Futbol bilim değil. Zaman geçtikçe maçlar oynadıkça istediğimiz seviyeye ulaşacağız. Hem teknik, hem taktik hem de fiziksel olarak. Yaklaşık 8 haftadır birlikte çalışıyoruz. Lig maçları ile birlikte Avrupa maçlarını da oynamak tabii ki bizim oyunumuzu geliştirme anlamında bize yardımcı olacak. Ne kadar çok maç oynarsak, istediğimiz seviyeye o kadar yaklaşırız. Hiçbir zaman net bir tarih belirtemezsiniz. Futbol kollektif bir oyun. Eğer bireysel bir spor olsaydı o zaman istediğiniz seviyeye ulaşabilmek için daha net bir tarih verebilirdiniz. Futbolda bu mümkün değil.

Maçlar oynadıkça daha iyi bir noktaya geleceğiz

Şuanda geçirdiğimiz hazırlık dönemi ile ilgili konuşmanın önemli olmadığını düşünüyorum. Çünkü yarın oynayacağımız bir Avrupa maçımız var. Ama geride kalan 8 haftalık dönem iyi bir şekilde geçti, diyebilirim. Yavaş, yavaş takım bizim ne istediğimizi anlamaya çalışıyor. Oyuncular farklı zamanlarda geldi. Dolayısıyla gelişme sürecimiz halen devam ediyor. Hiç şüphe yok ki maçları oynadıkça takım daha iyi bir şekilde istediğimiz sistemi oturtacak. Maçlar oynadıkça daha iyi bir noktaya geleceğiz.”

Basın Fotoğrafları

About the author

y3pig

Leave a Comment