Sport

Jorge Jesus’tan Mert Hakan Yandaş kararı! Taraftarlar bunu bekliyordu

Written by y3pig

aksam.com.tr

Fenerbahçe’de gözler Mert Hakan Yandaş’a çevrildi. Sezon başı yaşadığı sakatlık dolayısıyla sahalardan uzak kalan Mert Hakan Yandaş birçok maçta takımını yalnız bırakmıştı. Takımın kötü gidişi sonrası Jorge Jesus orta sahayı Mert Hakan’a emanet etmeye karar verdi.

Mert Hakan Yandaş gelecek, dertler bitecek… Fenerbahçe’de Jorge Jesus döneminin başlangıcıyla hazırlık kampında A planı olarak 11’e yazılan Mert Hakan Yandaş, yaşadığı sakatlık dolayısıyla uzun süredir formasından uzak kalmıştı. Takımın kötü gidişi sonrası eleştiri oklarını üzerine toplayan teknik direktör Jesus, Mert Hakan’ın dönüşünü iple çekiyor.

MERT HAKAN YANDAŞ 11’E DÖNÜYOR

Takımın orta sahasındaki eksikliği bir türlü kapatamayan Jorge Jesus, Mert Hakan Yandaş’ı direkt olarak 11’e yazacak. Savaşçı tarzı ve tekniğini çok beğenen Jesus, Milli futbolcuyu yeniden A planına dahil edecek ve orta sahayı toparlama görevini başarılı futbolcuya teslim edecek.

Arao’yu orta sahada kullanmaya devam edecek olan Jesus, Brezilyalı futbolcunun yanına Mert Hakan Yandaş’ı ekleyecek. Kanatların birinde hızlı oyuncu tercih eden başarılı çalıştırıcı, sakatlığını atlatması halinde İrfan Can Kahveci’yi de 11’e yerleştirmeyi düşünüyor. Böylece Fenerbahçe’nin as takımında Arao, Mert Hakan ve İrfan Can üçlüsü yer alacak.

Mert Hakan Yandaş geçtiğimiz sezon 33 maçta görev almış ve 11 asistin yanı sıra 2 de gol atma başarısı göstermiş; takımın ligi 2. sırada bitirmesinde kilit rol oynamıştı. Milli futbolcunun Kasımpaşa maçında kadroya alınması, sonrasında ise yavaş yavaş 11’e dönmesi bekleniyor.

aksam.com.tr

About the author

y3pig

Leave a Comment